کتاب‌های فراگیری فعال نجوم، کیهان‌شناسی نوین (لیدل) که ویرایش جدید آن بعد از اهمال کاری ناشر قبلی اعمال و آماده شده، مبانی نجوم که بالاخره به جای دو جلد همانند کتاب اصلی در یک جلد منتشر شد و این کتاب در کنار فراگیری فعال نجوم و اطلس فشرده آسمان از کارهای پرطرفدار با ترجمه‌ی من در نجوم هستند، و همینطور روشهای برداری که بچه های المپیاد و یا موارد مشابه از آن استقبال کرده بودند همگی طی تفاهم و البته انتظار چندین ساله برای فراهم شدن بستری که منتظرش بودم، با نشر رمز به جاپ رسیدند.

غیر از بازنگری‌های مجدد برای چاپ در بالاترین سطج ممکن، طرح جلدها همگی با ایده‌ها و طرح‌های متعددی بین من و ناشر نهایی شد و تصور می‌کنم دقیقا همان طرحی باشند که باید از ابتدا چاپ می‌شدند ولی در آن زمان مشکلات بسیاری با ناشرهای قبلی داشتم و اشتباه‌ها و اهمال‌ کاری‌های آگاهانه و یا ناآگاهانه هرچند در استقبال کتاب‌ها تاثیر منفی کمی داشتند ولی به شخصه رضایتی نداشتم. امیدوارم طرح‌ جلدهای جدید و استانداردهایی که برای کیفیت محتوایی و ظاهری کتاب‌ها تعریف شده، مورد استقبال دانشجویان، اساتید و علاقمندان به نجوم و شرکت کنندگان در المپیادها که چندان به این نوع رقابت‌ها اعتقادی ندارم، قرار گیرد.

فراگیری فعال نجوم (چاپ پنچم) – روش‌های برداری (چاپ چهارم) – کیهان‌شناسی نوین (چاپ چهارم) – مبانی نجوم (چاپ دوم- چاپ اول تک جلدی)

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *