I will write in both Persian and English, and maybe in the near future in some other languages! who knows!? Happy Nowrouz, New solar year for all people who celebrate Solar calendar, everywhere, and also some who celebrate Spring! 

Best

Farhad Zekavat

تذکرۀ بهار

ببین گنجشکِ شنگِ صبحگاهی

سکوتِ بیشه را چون می‌زند رنگ

درین شبگیر، این نقاشِ آواز،

چه رنگین پرده‌ها سازد ز آهنگ!

ز آوازش کند آیینه‌ای نغز

حضورِ خویش سازد آشکار

گهی در گوشۀ نیریز و عُشاق

گهی در پردۀ نوروزِ خارا.

به هر نغمه گشاید پهنه‌ای را

فزاید بر اقالیمِ وجودش

چو می‌داند که سهمِ او ز هستی

نباشد غیرِ آفاقِ سرودش.

میانِ خواب و خاموشی چه مانی

درونِ تیرگی‌ها و تباهی‌ها

تو نیز این پردۀ پردازی در آموز

از آن گنجشکِ شنگِ صبحگاهی.

استاد شفیعی کدکنی، ۱۳۷۴/۱/۳

شیراز 

به وب سایت من خوش آمدید!

دستورالعمل وب سایت من، بسیار ساده است! غیر از کلیک کردن روی لینک ها، چند نکته را امروز اول فروردین ۱۳۹۵ که رونمایی سایت نه چندان شلوغ من باید متذکر شوم:

در این سایت که از علایق و درباره ی علاقیم مینویسم، فیزیک، باستاشناسی، ورزش، تاریخ، نجوم، ادبیات علمی- تخیلی، و البته موضوع های تخصصی در حوزۀ کاری خودم اگر از فیزیک نظری جدا بدانم، محورهای نوشته های من هستند. ولی کاملاً بی ارتباط ممکن از کتابهای مختلف، طبیعت، نقد فیلم، کتاب و یا مسائل دیگری نیز بنویسم.

در بخش تماس با من، می توانید، کمی دقیق تر از آنچه تحت عنوان پیغام می شناسیم در ارتباط باشید. به این معنا که گزینه هایی در نظر گرفته شده که هدف شما از پیغام را مشخص می کند. درخواست سخنرانی، از طرف هر دانشگاه، موسسه، انتشارات یا حوزه های آموزشی از حمله آموزش و پرورش که پیغام رسان هستید. سؤال علمی، تا جایی که بتوانم در حوزۀ مطالعاتی خودم پاسخگو باشم. ولی یک گزینه ی گوناگون هم هست که پیغام های دیگر را دریافت می کنم. د رانتهای صفحه، پیوند حساب های کاربری من در محیط مجازی هست که البته حساب های کاربری که استفاده عمومی دارند، گنجاندم.

تمام سعیم بر این است که سایتی ساده ولی مورد قبول مخاطبین خوب ما در نجوم، فیزیک، ادبیات علمی تخیلی و حتی دیگر دوستان بخصوص کسانی داشته باشم، که مخاطبین عمومی و نه لزوماً تخصصی ما در این حوزه ها هستند.

در بخش کتاب های من که به تعداد کتاب هایم به مرور می افزایم، سه بخش برای هر کتاب در نظر گرفته که در یک صفحه دیده می شوند. پیوند خرید آنلاین از ناشر یا مرکز فروش رسمی کتاب، پیوندِ سایت گودریدز (Goodreads) که در آنجا هم به عنوان اهل قلم، حساب کاربری دارم و با نسخه های انگلیسی و یا دیگر زبان های کتاب ها آشنا می شوید؛ و در نهایت پایین صفحه که معرفی یا نقد کتاب در سایت های دیگر بوده که البته فقط میتوانستم یک تا سه مورد شاخص را بیاورم.

در آخر متذکر شوم تمامی تصاویر این ساعت اعم از پس زمینه، پیوندها و غیره متعلق به اینجانب است. مطالب علمی و غیر علمی که حاوی عکس هستند، از تصاویری انتخاب شده اند که اجازه ی نشر عمومی داشتند و در محیط مجازی نه صورت اشتراک گذاری های متعدد بدون اطلاع منتشر کننده اصلی، گرفته شده. این مطالب غالباً آموزشی و علمی هستند.

با سپاس از بازدید سایت. از انتقادها و پیشنهادهای شما مخاطب گرامی، استفاده خواهم کرد. در تمامی بخشها می توانید کامنت بگذارید و از اشتراک گذاری استفاده کنید.


نوروزتان خوش و سال خوبی داشته باشید.  سلامت باشید که بدون آن هیچ نخواهید داشت و اگر کسالت دارید، امید سلامتی و روحیه قوی و به قول ورزشکارها جنگنده. برایتان سالی پُر از موفقیت، قدرت تغییرات مثبت و پیشرفت روزافزون دارم. البته یک تبصره باید اضافه کنم، موفقیت را باید در صورتی آرزو کرد، که مانع و ضایع کننده حق دیگران نباشد.

شاد و سلامت باشید

فرهاد ذکاوت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *